KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14003630
*
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 18:24:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 09:58:27
1
1.500 kr
31/5 12:25:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders weijk djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jakthund jakthundar jaktmotiv svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Anders Weijk
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 09:58:27 | 1 | 1.500 kr |
31/5 12:25:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders weijk djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jakthund jakthundar jaktmotiv svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06